Nátěry okapů a střech

Jelikož je většina klempířských prvků (okapy, okapové svody, falcované střechy, úžlabí, atiky atd.) vyrobena z klasického pozinkovaného plechu, který jako většina kovů podléhá procesu stárnutí a korozi je nutná jeho pravidelná údržba. Pokud mluvíme o nutnosti údržby, máme na mysli především proces natírání ochranným nátěrem a čištění okapů. Aby byl nátěr kvalitní a měl dlouhou životnost, je nutná jednak jeho správná volba ale především i dodržení technologického postupu.

Okapy, klempířské prvky či střechy je nutné nejprve důkladně očistit, obrousit zkorodovaná místa, případně odstranit nesoudržné vrstvy staré barvy. Zkorodovaná místa je pak vhodné přetřít základním antikorozním nátěrem, ačkoliv některé dnešní kvalitní materiály tento proces již nevyžadují. Pokud bude natírána větší plocha, či to podklad vyžaduje, je vhodné plochu omýt tlakovou vodou nejlépe s příměsí saponátu a smýt tak mastnotu, nečistoty a prach vzniklý broušením.

Následuje první nátěr. Nanášení barvy provádíme štětkou, válečkem nebo při větších rozměrech moderním airless zařízením. Po dokonalém vyschnutí prvního nátěru se aplikuje nátěr druhý – finální, který utvoří po celém povrchu jednolitý film barvy. Tímto krokem proces renovace končí.

Provádíme nátěry rovných, ale i šikmých a špatně dostupných střech či okapů, kde využíváme především horolezecké techniky. S nátěry máme mnohaleté zkušenosti a naší zásadou je vždy kvalitně a precizně odvedená práce.

 

Kompletní fotogalerie nátěry okapů a střech