Opravy dilatačních spár

Dilatační spáry jsou na starších panelových domech hotovou pohromou. Spáry téměř neizolují, což znamená velké tepelné ztráty a zbytečné úniky energie. Často také skrze staré spáry do domu zatéká, popřípadě slouží jako přístupová cesta hmyzu a drobným hlodavcům do Vašich domovů.

Nabízíme Vám řešení v podobě oprav dilatačních spár za pomoci horolezecké techniky. Opravy nejčastěji vyžadují odstranění starého gumového těsnění, vyplnění spár elastickými mirelonovými provazci či montážní pěnou, penetraci panelového podkladu, přetmelení spáry a následné dohlazení spáry. Používáme k těmto účelům specielně vyvinuté tmely (Den Braven ST1, ST5), které oproti konkurenčním výrobkům vynikají velkou dilatační schopností a i po mnoha letech zůstávají pružné a elastické a dokonale tak drží spojitost s jednotlivými panely.

Takto opravené dilatační spáry mají dobré hydroizolační i termoizolační vlastnosti a také dlouholetou životnost, která dosahuje až dvaceti let.  S tmelením spár máme obrovské zkušenosti a zaručujeme kvalitu za nízké ceny.

 

Kompletní fotogalerie dilatační spáry