Zábrany proti sněhu, sněholamy

Sněhové zábrany, sněholamy, či tzv. sněháky jsou jedním z nejvíce opomíjených střešních doplňků, avšak svojí přítomností mohou zabránit velkým škodám. Existuje více druhů sněhových zábran, které se liší svojí účinností, použitelností i cenou. Díky této rozmanitosti neexistuje střecha, či typ střešní krytiny, kterou bychom nebyli schopni proti sesuvu sněhu zabezpečit.

Asi nejpoužívanějším doplňkem jsou protisněhové tašky, které vyrábí většina dodavatelů taškové krytiny a také univerzální háky proti sněhu, které jsou elegantním avšak účinným řešením.

U tradičních plechových falcovaných krytin je nejvhodnější použít tzv. trubkové zábrany proti sněhu, které jsou velice účinné a jejich instalace je otázkou hodin. Tento systém ochrany je možné použít i na tzv. trapézovou krytinu, která je poslední dobou velmi populární. Existují však i další protisněhové systémy - lopatkové zábrany, instalace kulatiny, protisněhové mříže atd.

Každá střecha má jinou plochu, jiný sklon a proto je lepší nechat navrhnout protisněhové opatření skutečnými odborníky. Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme! Zajišťujeme také shazování ledu a sněhu ze střech.