Čištění fasád

 

Každý dům je chráněn před vlivy vnějšího prostředí fasádou. Ta může být řekněme „klasická“ (cementovápenná omítka), či „moderní“ zateplená fasáda (tzn. systém ETICS).  Zejména v městském prostředí jsou fasády vystaveny zvýšené prašnosti, smogu a jiný nečistotám. Ty v podobě mikročástic uplývají na fasádě a díky tomu můžu i nově natřená fasáda vypadat během pár let dosti zašle.  Toto je znečištění zejména anorganického původu. V tomto případě lze fasádu omýt tlakovou vodou či s využitím saponátu a teplé vody. Fasáda tak získá novější vzhled a prodlouží se její životnost.

Zejména systém ETICS (zateplené fasády) je extrémně náchylný k tvorbě řas, mechů a plísní. Ty se projevují zčernáním (převládají plísně) či zezelenáním (zejména řasy) povrchu fasády. Takto napadená fasáda má značně odpudivý vzhled a je taktéž i nebezpečná vašemu zdraví. Spóry řas a plísní se šíří skrze okna do vašich domácností a mohou způsobovat alergické reakce či dokonce astmatická onemocnění.  Prolizards.cz vám nabízejí řešení. Organické složky zahubíme fungicidním postřikem a fasádu umyjeme tlakovou vodou. To vše z lana a bez použití lešení.  Fasádu můžeme dále ošetřit preventivním nástřikem, který zamezí další novotvorbě na více jak 5 let.

Pomocí horolezecké techniky dokážeme každou fasádu umýt a následně i ošetřit preventivním nástřikem. Rychle, levně bez drahého lešení, či plošin. Fasáda bude vypadat jak nová a hlavně bude zdravá. Takto lze ošetřit i střechy domů, čím výrazně zvýšíte její životnost!!