Čištění okapů

Okapový systém je velice důležitý prvek střešní konstrukce, který má zajišťovat odvod vody z celé střechy. Pokud mají okapy správně fungovat, je nutné provádět jejich údržbu. Okapy je nutné pravidelně čistit a také natírat ochranným nátěrem, který prodlužuje životnost celého systému.

Za pomoci horolezecké techniky se dostaneme k Vašim okapům a bez jakéhokoliv poškození střešní krytiny okapy precizně vyčistíme od organických i anorganických usazenin. Okapy je vhodné důkladně vyčistit jednou až dvakrát do roka, dle potřeby. Pokud je okapový systém zanesený, či jiným způsobem nefunkční riskujete vytopení interiérů domu, devastaci střešní římsy a fasády, či poškození samotného okapu.

Pokud zjistíme, že jsou ucpané i okapové svody, či okapové gule, je samozřejmostí rozebrání těchto prvků, jejich důkladné vyčištění a sestavení do původního stavu. Samozřejmostí naší práce je i odvoz a likvidace odpadu.

Součástí čistění okapů jsou i revize a případné opravy okapů a svodů. Opavy provádíme silikonem/ nýtování/ letování/ či v případě nutnosti provedeme výměnu jednotlivých částí okapů a svodů. Samozřejmostí je optická kontrola funkčnosti střešní krytiny. Případné včasné upozornění na blížící se problém Vám může ušetřit čas, peníze a také mnohdy zbytečné starosti. Vhodnou prevencí jsou také nátěry okapů.

V případě zájmu využijte naší infolinku a neváhejte se na cokoliv zeptat.

 

Kompletní fotogalerie čištění okapů